Pembe Gül – HanaBox Mini Haziran

M4

Pembe Gülün Canlandırıcı Etkisi Mini Kutularda

Bu ay HanaBox Mini kutularında size canlı rengiyle iyi geleceğini düşündüğümüz pembe gül, ponpon krizantemlerden kermit yeşili ve pembe, kokulu okaliptüs yaprakları ve yeni toplanmış lavantalar hazırladık.

Isınan havanın etkisiyle kutularımızın kargoda geçirdiği süre çiçekleri bir miktar daha etkileyebiliyor, bu nedenle onları ilk aldığınızda önce soğuk su dolu bir bardakta (mümkünse çok minik altından keserek) 1-2 saat kadar bekletmenizi öneriyoruz. Bu şekilde ihtiyaçları olan suyu iyice çekerek dirileceklerdir.

Kutudan çıkan yeşil süngeri ıslatmanın en iyi yolu kendisinden büyük bir kaba bol su koyup süngeri içine bırakmak ve suyu çekmesini beklemek olacaktır. Elinizle bastırmadan suyu yavaş yavaş çekmesini bekleyin. Çok kısa bir sürede tamamı ıslanacaktır. Sonra alıp cam kabınıza yerleştirebilirsiniz. Bu noktada üzerine su ekleyin. Ne de olsa sıcaklarda buharlaşıp kuruma süresi çok daha kısa olacak. Çiçeğinizin suyunu arada kontrol edin ve ilaveler de yapın ki daha uzun ömürlü olsun.

Çiçekleriniz de suyu içip canlandıktan sonra düzenlemek için hazırsınız demektir. Önce pembe gülü ortaya 2 cm kadar batırarak saplayın. Yanına okaliptüs dallarını dışa doğru eğimli olarak süngere yerleştirin. Yabani bir bitkinin tohum keselerinden oluşan minik yeşilleri de bardağınızın etrafında bulunmasını istediğiniz yerlere koyun. Çalışırken bardağı çevirerek çiçeğinizi her yönden görmeye dikkat edin.

M1

Şimdi sıra yeşil ve pembe krizantemlerde. Onları da dengeli bir şekilde dağıtarak, dilerseniz renkleri gruplayarak, dilerseniz karıştırarak dışa eğimli pozisyonda yerleştirin. Kısa ve daha uzun boyları kullanırsanız aranjmanınıza boyut ve hareket katarsınız.

M2

Son dokunuş olarak lavantaları da istediğiniz boşluklara saplayın.

Bu düzenlemedeki çiçekler uzun süre dayanan türlerdir, ancak kesme çiçeklerin dayanma süresi en çok ısı ile ters orantılıdır. Ne kadar serin bir yerde tutarsanız, o kadar uzun ömürlü olur. Bu konudaki yazımıza Uzun Ömürlü Çiçeklergöz atabilirsiniz.

Umarız eğlenmişsinizdir. Paylaşımlar için #hanabox hashtag unutmayın lütfen.

HanaBox

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir