Orman Evi – HanaBox Kids Haziran

K8

Orman Evi Hayali

Bu ay HanaBox Kids kutularımıza orman evi hayali koyduk. Senin ormandaki evin nasıl olurdu? Büyük bir ağacın altında mı, yoksa çiçeklerin arasında mı? Nasıl bir yoldan girerdin evine? Hadi hayal et, malzemeleri ve kutuyu istediğin gibi kullan. Boya, yapıştır, döndür, kendi malzemelerini topla ve onları da kullan.

Burada bizim nasıl bir orman evi yaptığımızı anlatacağız, siz de fikir alarak kendi hayalinize yolculuk edebilirsiniz.

Önce karton ve ahşap çubukları kullanarak kulübeyi hazırladık. Çubukları çatı şekline getirebilmek için yan yana dizip üstüne bir başka çubuğu yapıştırarak sabitledik ve üçgen şeklinde birleştirdik. Bunları sıcak silikon tabancası kullanarak yaptık. Bu aşamada mutlaka bir büyüğünüzden yardım isteyin. Ya da belki bambaşka şekilde hazırlarsınız, sizin yönteminiz olabilir.

K1 K2

Daha sonra kutuya ormandaki ağaçları yapıştırdık. Önce arka duvardaki ağaçlarımızı tamamladık, sonra da yeşil süngeri yerleştirerek evimiz ve bahçesi için bir alan oluşturduk. Buraya farklı kuru çiçekler, çam ağaçları ve taşlarla istediğiniz planı hazırlayabilirsiniz. Bahçenize çitler yerleştirebilir, bazı alanları toprakla kaplayabilirsiniz.

K4 K5

K6

Kutunun üst kısmına yeşil yapraklardan, dallar veya çamlardan yapıştırabilir, orman hissini iyice hissedebilmek için tamamen kaplayabilirsiniz. Malzemeniz yetmezse bir orman yürüyüşünde kutunuza bambaşka materyaller toplamak da eğlencenin devamı olabilir.

K7

HanaBox kutularımızla eğlenceli dakikalar geçirmenizi umuyoruz. Orman evinizi yapıp unutmayın. Her mevsim yenilikler ekleyebilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir