Krizantem – HanaBox Kids Nisan Kutularımız Çiçekli

Çocuklar Krizantemle Tanışıyor

Nisan HanaBox Kids kutularımıza çocukların çiçeklerle düzenleme yapması için malzemeler koyduk. Bir adet açık pembe büyük boy krizantem, koyu pembe küçük ponpon krizantemler ve standart beyaz krizantem. Tabi ki yeşil yapraklar ve okaliptus de ekledik. Kutu size ulaştığında çiçekler bir miktar baygın görünebilir. Bu normaldir. Susuz kaldıkları için. İlk iş olarak onları altından 1 cm kadar keserek bir bardağın içinde temiz suya koyup kendine gelmeleri için vakit vermenizi öneririz.  Suyu çektikten sonra hazırlamak için daha dirençli olurlar.

Kutunuzda bir adet renkli galvaniz kova ve içine koyacağımız yeşil çiçekçi süngerimizi de bulacaksınız. Önce süngerin sığabileceği başka bir kaba temiz su koyun ve yeşil süngeri içine atın. Bastırmadan kendi kendine suyu çekmesini bekleyin. Sadece birkaç saniye sürecektir. Bu sünger çiçekleri saplayarak çalışabilmemizi sağlar ve tabi ki onlara su kaynağıdır.

IMG_4867
Kuru süngeri başka bir kapta ıslatacağız
IMG_4868
Suya bıraktığımıza böyle ıslanır

Sonra tamamen ıslanmış süngerinizi alıp galvaniz kovaya yerleştirin. Hafifçe bastırın, yanlarından biraz sıkışması iyi olur, bu şekilde hazırlayacağımız çiçeğimiz sallanmadan duracaktır. Islak süngere parmağınızı biraz batırırsanız içeriye şekil aldığını göreceksiniz. Çocukların oynamayı çok sevdiği bir materyal, ancak doğal bir malzeme olmadığından ağız ve gözlere sürmediğinden emin olun lütfen. Hem de süngerimiz ne kadar düzgün kalırsa çalışmamız için o kadar iyi olur.

IMG_4869

Sonraki adımda büyük pembe krizantemle düzenlememize başlayacağız. Sapını çapraz bir şekilde 1 cm kadar kesebilirseniz iyi olur.  2 cm süngere saplayacağız. Bu kısımın düz bir parça olması için üzerinde yaprak veya tomurcuk varsa almalıyız. Süngeri orta kısmına saplayabiliriz.

IMG_4870

Şimdi ise yanında kalan boşlukları diğer küçük krizantemler ve yapraklarla dolduracağız. Burada ilk olarak koyu yeşil yaprakları eklerseniz daha doğru bir yerleşim olur. Sonrasındaki sıraya siz karar verin. Eğlencesi de burada zaten!

KidsNisan

Çiçeklerinizi bir araya getirip bir bütün oluşturmak gerçekten de eğlenceli. Çiçeğinizi hediye edebilir ya da her gün seyretmek için kendinize saklayabilirsiniz. Her gün biraz su eklerseniz buharlaşan ve azalan suyuna katkıda bulunmuş olursunuz.  Evinizde mümkün olan en serin yerde tutarsanız uzun süre dayanırlar. Krizantemler çok dayanıklı çiçekler.

Biraz da inceleme yapmak isteyenler için fazla okaliptüs dalları gönderdik. Bu yaprakları ortadan katladığınızda/kırdığınızda içinde bulunan yağı açığa çıkar ve harika kokusu ortaya yayılır. Evinizde kokulara yer vermek istiyorsanız yaprakları bolca kırarak bir kabın içine koyabilirsiniz.

Eğlenceli dakikalar dileriz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir