Bahar – HanaBox Mini Nisan

IMG_4894

Bahar Hanabox Mini Kutularında

Bu ayki kutularımıza canlı pembe rengiyle katmer katmer açan nefis gülü koyduk. Baharı masalarınıza, kahve sehpanıza getirsin istedik. Yanında da koyu pembe ponpon krizantemler  (bazı kutulardan krizantem yerine beyaz frezyalar çıkacaktır), pembe beyaz erengül, pembe chamelaucium, lila scilloideae ve gri çamlarla yeşil ruskoslar var.

IMG_4889

Çiçekleriniz kutudan ilk çıktığında uzunca bir süre susuz kaldıkları için biraz solgun görünebilir, ama merak etmeyin suyla buluştuktan sonra dirileceklerdir. Bunun için yapmanız gerekenlere bakmak isterseniz http://blog.hanacicek.com/hanabox-kutudan-cikan-ciceklere-ilk-bakim/.

Kutudan çıkan yeşil süngeri daha büyük ve derin bir kaba su doldurup içine bırakarak tamamen  ıslanmasını bekleyin. Elinizle bastırmayın. Suyu kendi kendine çekmesi gerekir. Ve cam bardak ya da kaseye yerleştirin. Bunun için çok uzun olmayan su bardaklarınızı da kullanabilirsiniz. Süngerin kabın içinde sallanmadan durması iyi olur. Üzerine su eklemek de çiçeklerinizin daha uzun dayanması için gereklidir.

Dış çemberi yapraklarla kapatacağız. Gri çamların alt kısımlarındaki yaprakları elinizle alın ve 1 cm kadar sapı düz kalsın. Bir makasla çapraz kesin ve süngere öyle saplayın, 1 cm kadar batırdığınızdan emin olun.

IMG_4890

Yeşilliklerimiz tamamlandıktan sonra gülü de yine aynı şekilde çapraz keserek orta kısıma 1-2 cm derinliğinde saplayın. Ve yanındaki boşluklara ponpon krizantemleri (diğer kutular için: beyaz frezyaları), erengülü ve scilloideaeyi ekleyin. Her bir çiçek için altından kesmeyi ve eğer yaprak varsa onları ayırmayı unutmayın. Bu daha iyi su çekmelerini sağlar ve daha uzun ömürlü olurlar.

IMG_4893

Son olarak da kalan boşluğunuza minik pembe çiçekleriyle bana çizgi film karakteri gibi görünen chamelaucium’u yerleştirin.  Düzenlemenizi çevirerek kontrol edin. Boş kalan yerler varsa bazı çiçeklerin yerini değiştirerek daha dengeli bir görüntü elde edebilirsiniz.

IMG_4901
Beyaz frezyalı kutular
IMG_4894
Pembe ponpon krizantemli kutular

 

Çiçeklerinizin bakımı için http://blog.hanacicek.com/hanabox-kutudan-cikan-ciceklere-ilk-bakim/ yazımıza göz atın lütfen.

HanaBox ile keyifli dakikalar dileriz…Yaptıklarınızı paylaşırken #hanabox veya #hanaflowerbox hashtaglerini kullanırsanız biz de görmek isteriz ve çok seviniriz.

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Bahar – HanaBox Mini Nisan

    1. Local için 15-20 cm yüksekliğinde vazonuzu kullanabilirsiniz.
      Mininin bardağını biz gönderiyoruz. 5 cm yüksekliğinde x 8 cm çapında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir