Ayçiçeği – HanaBox Local Haziran

L8

Ayçiçeği ve Lavanta Evinize Yazı Getiriyor

Bu ay HanaBox Local kutularımız için canlı sarılarıyla ayçiçeği, enfes kokularıyla lavanta, ortanca yaprakları, pembe ve beyaz lisyantuslar ve beyaz krizantemler seçtik.

Çiçekler kargoda geçirdikleri sürenin sonunda size ulaştıklarında biraz baygın gözükebilir, bu normal. Lütfen ilk bakımı özenle yapın. HanaBox Kutudan Çıkan Çiçeklere İlk Bakım

Local kutuların içeriği orta boy bir düzenleme hazırlamak için uygundur. Seçeceğiniz vazo 15 cm yükseklik x 13-14 cm çapta olursa güzel duracaklardır. Ama tabi ki her zaman farklı ölçü ve şekillerdeki vazolara da çalışın ve becerilerinizi geliştirin.

Vazomuza ilk olarak ortanca dallarını yerleştiriyoruz. Keskin bir çiçek makasıyla 2 cm kadar çapraz keserek yerleştirirseniz suyu daha iyi çekerler. Uçlarında nefis tomurcuklar olan ortancalarımız düzenlememize biraz pıtırlı doku katacaklar.

L2

Sonrasında ise farklı boylarda ayçiçeklerini yine aynı şekilde keserek yerleştiriyoruz. Üç ayrı yöne koyarak çarpıcı etkisini her tarafta göstermesini sağlayabiliriz.

L3

Şimdi ise sıra beyaz krizantemde. Bu çeşit krizantem bu ayın sürprizi oldu, çünkü yerli ürünler içeren kutumuza Hollanda’dan eklendi 🙂

L4

Ve lisyantuslarla biraz renk, biraz farklı doku katmaya devam ediyoruz. Yerleştirmeleri yaparken vazonuzu çevirerek değişik yönlerden bakmayı unutmayın.

L5

Son dokunuşumuz da nefis kokularıyla bizi mutlu edecek morlarıyla canlandıracak lavantalar oluyor. İstediğiniz boşluklara onları da yerleştirin ve vazonuzu seyre dalın.

L7

Çiçeklerinizin daha uzun süre dayanması için Uzun Ömürlü Çiçekler yazımıza göz atabilirsiniz.

HanaBox ile keyifli dakikalar geçirmiş olmanızı diliyoruz. Hazırladıklarınızı sosyal medyada paylaşırken #hanabox kullanırsanız biz de görmek isteriz ve repost ederiz.

Güneşli bir Haziran ayı diliyoruz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir